W003T21971 HID Xenon Headlight Ballast Control Unit with D3S Bulb Kit Compatible with 2011-2021 Chrysle*r 300 Replace 68170821AA 8K0941597 Computer Headlight Ballast D3S 35W Headlamp Bulb Ballast
★★★★★ 4.6 112 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by www.ltinteriordesign.hu
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 16
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
W003T21971 Xenon HID Ballast Headlight Control Unit with D3S Bulb Kit Compatible with 2011-2021 Chrysle*r 300 Replace 68170821AA 8K0941597 Computer Headlight Ballast D3S 35W Headlamp Bulb BallastFeature:Package included: 1 x ballast, 1 x xenon bulb, 3 x matching screws and 1 x Connecting wire.Premium material, strong and durable, long service life. High reliability, good performance.Its manufacturing meets the original factory specifications, can direct replacement for your old or broken parts. Easy installation.OE: W003T21971.Applicable models: Compatible for 2011-2021 Chrysle*r 300 3.6L 5.7L 6.4L.Specification:Name: BallastOE: W003T21971Ballast: 68170821AABulb: L0000D3S; L000000D3SBulb Size: D3SPower: 35WVoltage: 42V ACSize: 17cm x 12cm x 5cm (6.69in x 4.72in x 1.97in) (LxWxH)Weight: 330g (11.64 oz)Fitment:Fit For 2011-2021 Chrysl*er 300 3.6L 5.7L 6.4LPackage IncludingPacking list:1 x Ballast1 x Xenon Bulb3 x Matching Screw1 x Connecting wire