Panasonic EZ9MD100FB Multi-Tool Blade for Woodworking and Metalworking, Starlock OIS Compatible
★★★★★ 4.3 20 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by www.ltinteriordesign.hu
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 17
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
  • Recommended Use: Wood cutting, deep cutting, copper pipe cutting, Material: Bimetal, Blade width: 3.9 inches (100 mm), Thread count: 15, Target parts and cutting depth: Wood: 1.0 inches (25 mm), Resin: 1.0 inches (25 mm), Mild steel, non-ferrous metal: 0.04 inch (1 mm)
Color Cutting wood, nails, copper tubes
Model EZ9MD100FB
Brand Name Panasonic
Style Name For woodworking/metalwork: EZ9MD100FB
Item Weight 0.5 Grams
Part Number EZ9MD100FB
Manufacturer パナソニック(Panasonic)
Item Thickness 10 Centimeters
Item Type Name Multi-tool blade for woodworking and metalworking starlock OIS compatible
Number of Teeth 15
Compatible Material Metal
Included Components No
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.3 out of 5
★★★★★
20 ratings | 8 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
80% (16)
4 stars
6% (1)
3 stars
3% (1)
2 stars
1% (0)
1 star
10% (2)