Mean Well HRP-300-12 Enclosed Switching AC-to-DC Power Supply, Single Output, 12V, 27A, 324W, 1.6" H x 4.1" W x 7.8" L
★★★★★ 4.3 33 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by www.ltinteriordesign.hu
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 15
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
  • Output connector type - screw terminal block
  • Package Dimensions: 23.876 H x 4.572 L x 11.176 W (centimetres)
  • Package Weight: 0.93 kilograms
  • Country of Origin : China
UPC 722851905906
Brand EverSale
Wattage 324 watts
Unit Count 1.0 Count
Item Weight 2 Pounds
Manufacturer Mean Well
Model Number HRP-300-12
Output Wattage 3000 Watts
Item Dimensions 4.13 x 7.83 x 1.61 inches
Mfr Part Number HRP-300-12
Compatible Devices Personal Computer
Connector Type Used on Cable screw
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.3 out of 5
★★★★★
33 ratings | 14 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
80% (26)
4 stars
6% (2)
3 stars
3% (1)
2 stars
1% (0)
1 star
10% (3)