★★★★★ 4.2 19 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by www.ltinteriordesign.hu
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 17
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
  • Dimensions: 36 in. Outside Diameter x 2 in. Inside Diameter x 1 in. Projection x 12 in. Canopy
  • Crisp detail with huge collection of exclusive designs
  • Can be cut, drilled, glued, nailed or screwed with common tools
  • Ready for paint or faux finish. Add a high-end upgrade inexpensively
  • Instant renovation with minimal time and effort. Every style comes in multiple sizes and options
Size 36"OD x 2"ID x 12"C x 1"P
Color White
Style Two Piece
Material Expanded Cellular PVC
Item Weight 12.32 pounds
Part Number CMP36HS2-02000
Manufacturer Ekena Millwork
Item model number CMP36HS2-02000
Batteries Required No
Product Dimensions 19.5 x 37.5 x 3.25 inches
Included Components Ceiling Medallion
Item Package Quantity 1
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.2 out of 5
★★★★★
19 ratings | 8 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
78% (15)
4 stars
6% (1)
3 stars
3% (1)
2 stars
2% (0)
1 star
11% (2)